Pühapäeval, 8. aprillil leiab Telia Viljandi esinduses aset NutiAkadeemia nutihommik, kus algajad nutiseadmete kasutajad saavad nutitelefoni ja tahvelarvuti kasutamise osas küsida nõu vabatahtlikelt nõustajatelt. Nutinõustajad tervitavad huvilisi Centrumi kaubanduskeskuses kell 10.00-13.00 ja vastavad nii nutitelefoni, tahvelarvuti kui e-teenuste kasutamisega seotud küsimustele.

Nutihommik Telias leiab aset NutiAkadeemia koolitusprojekti raames. Projekti ja nõustamiste eesmärgiks on parandada eestimaalaste digi- ja nutioskusi ning osalema oodatakse kõiki huvilisi, kes tunnevad end nutitelefoni või tahvelarvuti seltsis veel pisut ebakindlalt. Individuaalsel nutinõustamisel annavad vabatahtlikud nõu, kuidas igapäevaseid toiminguid nutiseadmete ning e-teenuste kasutamise abil mugavamaks muuta.

Lisaks nutinõustamistele toimuvad NutiAkadeemia koolitusprojekti raames Nutiseadmete ABC koolitused üle kogu Eesti. Koolitustel saab teada, mis on rakendused ja andmeside, kuidas otsida nutiseadme abil internetist infot, saata e-kirja või jagada fotosid. Kõike seda õpetatakse tegema turvaliselt. Tähtsaks osaks NutiAkadeemiast on ka Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamise tutvustamine.

Vilunum nutiseadmete kasutaja on kutsutud koolitusele ja nõustamistele suunama oma ema-isa, vanaema-vanaisa, sõbra-sugulase, kes seadmeid veel nii hästi kasutada ei oska.

NutiAkadeemia projektijuht Kristi Kivilo sõnul on algajal digihuvilisel lihtsam õppida kasutama nutiseadmeid kui tavaarvutit. Seda eriti juhul kui on võimalus vilunud nõustajatelt kiiresti abi küsida.

“NutiAkadeemia nõustamised pakuvad kiiret võimalust saada vastused erinevatele nutimaailmaga seotud küsimustele ning koolitustel osalejad saavad vajalikud teadmised, et oma elu nutiseadmete abil lihtsamaks ja mugavamaks teha. Pärast NutiAkadeemia nõustamistel ja koolitustel osalemist on julgem tunne teha nutitelefoniga pangamakseid, saata lähedastele pilte, vaadata tahvelarvutist videosid ning palju palju muud,” täpsustas Kivilo.

Individuaalsele nutinõustamisele eelregistreerimine ei ole vajalik.

NutiAkadeemia projekte viivad läbi Vaata Maailma SA koostööst Swedbank Eesti, SEB, Telia, Elisa, ja SK ID Solutions-ga.

Lisainfo ja koolitustele registreerimine www.nutiakadeemia.ee