SA Vaata Maailma pressiteade

Järgneva kahe nädala jooksul on Tallinnas võimalik saada ID-kaardi ja Mobiil-ID lühikoolitust, mille käigus omandatud teadmised aitavad oluliselt tõsta internetikeskkonnas tehtavate toimingute turvalisust. 

SA Vaata Maailma koolitusprojektide juhi Kristel Aija sõnul on koolituste eesmärk näidata inimestele, et ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine on imelihtne ning loob tõhusa kaitse võimaliku küberkuritegevuse eest.

“Huvilised saavad ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamise väljaõppe kõigest mõne minuti jooksul ja neile, kes kohapeal digiallkirja andmise ära õpivad, on kingituseks kaardilugeja,â€? ütleb Aija.

Algaval nädalal asub Vaata Maailma koolitusboks 11.-14. veebruarini Maksu- ja Tolliameti Põhja maksu- ja tollikeskuse teenindusbüroos aadressil Endla 8. Ülejärgmisel nädalal on kõigil võimalik pöörduda koolituse saamiseks Viru tänava Apollo Raamatumajja.

Vaata Maailma ID-kaardi ja Mobiil-ID koolitused on osa turvalise interneti päeva tähistamiseks korraldatavatest üritustest, millega erinevad riiklikud ja mitteriiklikud asutused pööravad aktiivsemalt oma klientide tähelepanu arvutikaitse temaatikale. Vaata Maailma on korraldanud ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamise koolitusi alates eelmise aasta lõpust.

Turvalise interneti päeva tähistamise algatas Euroopa Komisjoni kaasrahastatud Euroopa Turvalisema Interneti teavitusvõrgustik Insafe. Eestis tähistatakse 12. veebruaril ülemaailmset turvalise interneti päeva kolmandat korda. 

Täpsem info Vaata Maailma koolitusboksidest aadressil www.vaatamaailma.ee/koolitusboks/