Kõigil tallinlastel on suurepärane võimalus täiendada oma teadmisi ID-kaardist, Mobiil-ID'st ning arvutiturvalisusest Hansapanga kontorites 7.-16. aprillini. ID-koolitusboksi saab külastada:

  • esmaspäevast reedeni, 7.-11. aprillil Hansapanga Liivalaia kontoris (Liivalaia 8, Tallinn) kell 12-16

  • laupäeval, 12. aprillil kell 10-14 ning esmaspäevast kolmapäevani, 14.-16. aprillil kell 12-16 Hansapanga Nõmme kontoris (Turu plats 5/7, Tallinn)


Koolitusboksis saavad soovijad ka katsetada ID-kaardi kasutamist. ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalikud PIN-koodid, mis väljastati koos ID-kaardiga. Kui koodid on ununenud või kadunud, saab uued Hansapanga kontorist. Kuni 2. maini PIN-koodide väljastamine kõigis Hansapanga kontorites tasuta. PIN-koode väljastavad samuti kõik Kodakondsus- ja Migratsiooniameti bürood (tasuta) ning SEB kontorid (teenustasu 30 krooni).

ID-koolitus toimub Vaata Maailma Sihtasutuse projekti Arvutikaitse 2009 raames. Arvutikaitse 2009 partnerite koostöö eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

Käesoleva aasta 2. mail alanevad internetipangas korduvkasutusega paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiidid 5000 kroonini päevas. Lähem info Pangaliidu kodulehelt.