Järgneval kahel nädalal on kõigil soovijail võimalus SEB kontorites täiendada oma teadmisi ID-kaardist, Mobiil-IDst ning arvutiturvalisusest. ID-koolitusboksi saab külastada:

  • 5.-9. mail kell 14-18 Tallinnas SEB Tornimäe kontoris (Tornimäe 2),

  • 12.-16. mail kell 12-16 SEB Pärnu kontoris (Rüütli 40a).


Koolitusboksis saavad soovijad ka katsetada ID-kaardi kasutamist. ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalikud PIN-koodid, mis väljastati koos ID-kaardiga. Kui koodid on ununenud või kadunud, saab uued SEB kontorist. Kuni 30. juunini on PIN-koodide väljastamine kõigis SEB kontorites tasuta. PIN-koode väljastavad samuti kõik Kodakondsus- ja Migratsiooniameti bürood (tasuta) ning Hansapanga kontorid (teenustasu 30 krooni).

ID-koolitus toimub Vaata Maailma Sihtasutuse projekti Arvutikaitse 2009 raames. Arvutikaitse 2009 partnerite koostöö eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

2. mail alanesid internetipangas korduvkasutusega paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiidid 5000 kroonini päevas. Lähem info Pangaliidu kodulehelt.