Vaata Maailma Sihtasutuse koolitusboks õpetab ID-kaarti kasutama Tartus Maamessil 16.-19. aprillil. Kiireimad digitaalallkirja andjad saavad kingituseks ID-kaardilugeja.

Koolitusboksist saab informatsiooni arvutiturvalisuse, ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamise kohta, samuti on kõigil soovijatel võimalik katsetada oma ID-kaarti ja Mobiil-ID’d.

ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks, sh digitaalallkirja andmiseks on vajalikud PIN-koodid, mis väljastati koos ID-kaardiga. Kui koodid on ununenud või kadunud, saab uued Kodakondsus- ja Migratsiooniameti büroost (tasuta), Hansapanga kontorist (tasuta kuni 2. maini) või SEB kontorist (tasuta kuni 30. juunini).

ID-koolitus toimub Vaata Maailma Sihtasutuse projekti Arvutikaitse 2009 raames. Arvutikaitse 2009 partnerite koostöö eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

Käesoleva aasta 2. mail alanevad internetipangas korduvkasutusega paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiidid 5000 kroonini päevas.

Lähem info:
ID-koolitusboksist www.vaatamaailma.ee/koolitusboks
ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamisest www.id.ee
Arvutiturvalisusest www.arvutikaitse.ee
Maamessist www.tartunaitused.ee/maamess