Hansapanga Annelinna kontoris saavad kõik tartlased uuel nädalal tasuta õpetust oma ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks. Samuti antakse infot Mobiil-ID ning arvutiturvalisuse kohta. ID-koolitusboks ootab kliente Tartus Hansapanga Annelinna kontoris Eedeni keskuses (Kalda tee 1C, Tartu) 21.-25 aprillil kell 14.00 kuni 18.00.

ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalikud PIN-koodid, mis väljastati koos ID-kaardiga. Kui koodid on ununenud või kadunud, saab uued Hansapanga kontorist. Kuni 2. maini PIN-koodide väljastamine kõigis Hansapanga kontorites tasuta. PIN-koode väljastavad samuti kõik Kodakondsus- ja Migratsiooniameti bürood (tasuta) ning SEB kontorid (tasuta kuni 30. juunini).

ID-koolitus toimub Vaata Maailma Sihtasutuse projekti Arvutikaitse 2009 raames. Arvutikaitse 2009 partnerite koostöö eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

Käesoleva aasta 2. mail alanevad internetipangas korduvkasutusega paroolikaardiga tehtavate maksete päevalimiidid 5000 kroonini päevas.