Sihtasutus Vaata Maailma korraldas koostöös Eesti juhtivate ettevõtetega aprilli lõpus arvutite korrastamise talgud, mille raames anti uus elu enam kui 200 arvutile. Heasse töökorda viidud kasutatud arvutid annetatakse eakatele, suurperedele ning erivajadustega inimestele.

Arvutite korrastamise talgud on osa inimeste infoühiskonda kaasamise projektist "Ole Kaasas!". Heategevusliku ettevõtmise käigus kogutakse kasutatud arvuteid, tehakse need korda ning jagatakse erinevate organisatsioonide kaudu abivajajatele. Arvutite kogumiseks tehakse koostööd erinevate ettevõtete ja asutustega, kes soovivad abivajajaid aidata kasutuskõlblike arvutite ja teiste IT-seadmetega. Arvutid tehakse korda vabatahtlike poolt ning jagatakse abivajajatele koostöös erinevate organisatsioonidega. Plaanis on tasuta arvutite jagamist viia läbi kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

„Kõik osalevad ettevõtted panustavad sellesse projekti, tunnetades endal sotsiaalset vastutust. Usume, et mitte kedagi ei tohiks infoühiskonna hüvedest kõrvale jätta,“ ütles projekti juhtiva Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Ain Järv. „E-teenuste kasutamine vähendab jalavaeva, transpordi- ja postikulusid, internet annab võimaluse olla kursis ühiskonnaeluga, samuti selles aktiivselt osaleda, avaldada arvamust,“ lisas Järv.

Sel nädalavahetusel toimusid esimesed talgud. Suurimaks arvutite annetajaks sel korral oli Registrite ja Infosüsteemide Keskus. Kontoritehnika rendifirma 3 Step IT annetas talgute raames samuti arvuteid ja monitore, aga tegeles ka tehnika ladustamise ja arvutite korrastamisega ja kõlbmatute tarvikute utiliseerimisega. Arvutite kordategemiseks ja tarkvara paigaldamiseks tehakse koostööd Microsoft Eesti projektiga „Uus Algus“, mille raames annetas Microsoft kordatehtud arvutisse tarkvara.
Arvutid tehti korda IT Kolledži tudengite, 3 Step IT, Microsofti, Vaata Maailma SA ja teiste vabatahtlike abil. Kokku osales kahepäevastel talgutel 74 inimest.

Esimesed 210 arvutit toimetatakse lähiajal Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühingu, Lastekaitse Liidu ning Eesti Suurperede Abistamise Seltsi vahendusel abivajajateni juba sel kevadel.

„Ole Kaasas!“ on Vaata Maailma SA ja Eesti Telekom Grupi (EMT, Elion, Microlink) poolt algatatud inimeste infoühiskonda kaasamise projekt. „Ole Kaasas!“ toetab „Teeme Ära - Minu Eesti" algatust, mille üks juhtmõte on, et infotehnoloogia on täna ühiskonnaelus osalemiseks asendamatu vahend. Projekti eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva kolme aasta jooksul.

Fotod talgutest on leitavad siit.

Lisainformatsioon:
Ain Järv
Juhataja
Vaata Maailma SA
tel: 50 34 402
ain@vaatamaailma.ee