Sel aastal pühendatakse Eestis see tähtpäev lapsevanemate teadlikkuse tõstmisele lapsi varitsevatest ohtudest internetis.

Päeva tähistamine on osa Euroopa Liidu interneti turvalisuse programmist, mille eesmärk on interneti ja uute kommunikatsioonitehnoloogiate turvalise kasutamise suurendamine, seda iseäranis laste seas. Eestis valmistab turvalise interneti päeva tähistamist ja ka Euroopa Liidu programmiga liitumist ette koostöögrupp, milles osalevad erinevad ministeeriumid, mittetulundusühendused ja erasektor. Grupi tegevust koordineerib Sotsiaalministeerium.

Tänavuse turvalise interneti päeva tähistamist alustati eile, 9. veebruaril pressikonverentsiga, mille avas proua Evelin Ilves. Lisaks rääkis koolitaja Kalev Pihl laste käitumisest internetis ning RIA kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe võttis lõpetuseks kokku, mis üritused turvalise interneti päeva puhul toimuvad.

ELi programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames alustab Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus teavituskampaaniat „Sa kaitseksid oma last päris elus. Tee seda ka internetis!", mis kutsub lapsevanemaid huvi tundma oma lapse kübertegevuste vastu. Nõuandeid turvaliseks käitumiseks internetis leiab veebilehelt http://lapsnetis.eesti.ee .

Tiigrihüppe SA korraldas konkursi "Lõksud internetis", kus lapsed pidid kirjeldama ohtu internetis ning lahendust, kuidas sellega toime tulla. Konkurss oli laste hulgas väga populaarne. Kokku laekus 112 tööd – lühifilmid, koomiksid, esitlused. Korraldajate rõõmuks osalesid konkursil näiteks kolmanda klassi õpilaste kõrval ka kutsekoolide esimese kursuse tudengid. Võistluse parimaid töid saab vaadata veebilehelt http://www.koolielu.ee/pages.php/03150215.

Microsoft Eesti korraldab täna,10. veebruaril kell 16.00 Nordic Hotel Forumi Sirius konverentsisaalis avaliku loengu lapsevanematele, mille eesmärk on anda teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas oma last interneti ohtude eest kaitsta. Täpsem info loengu kohta veebilehelt http://www.microsoft.com/eesti/press/2009/0205.mspx