Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) pakutakse alates esmaspäevast, 12. märtsist tasuta arvutiabi sülearvutite ja tahvelarvutite kasutamisel ning tarkvaralisel hooldamisel. Arvutiabi osutavad nõustajad, kes on läbinud IT-spetsialistideks ettevalmistava erialakoolituse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest Vaata Maailma SA poolt taotletud inimressursi arendamise rakenduskava prioriteetse suuna „Pikk ja kvaliteetne tööelu” meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumuse suurendamise” toetuse raames.

Arvutiabi on avatud 12.märtsist kuni 13. aprillini:
E.12.00-16.00;
K.15.00-19.00;
R.12.00-16.00.

Nõustamine toimub elava järjekorra alusel. Eelregistreerimist ei toimu. Nõustamine toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) IV korruse trepigaleriis.

Esimese nõustamisnädala järel võib öelda, et tasuta Arvutiabi on osutunud väga vajalikuks teenuseks - huvilisi jagub ning lahenduse on saanud väga erinevad suuremad ja väiksemad arvutimured.

Nõustamiseks tuleb kaasa võtta oma sülearvuti või tahvelarvuti. Juhendaja abistab ja julgustab abivajajaid erinevate operatsioonisüsteemide, vabavaralise tarkvara ja tasulise tarkvara installeerimisel. Nõustamisele tulnu teostab enda arvutil ise kõik vajalikud toimingud vastavalt juhendaja õpetustele. Arvuti omajal peab enda poolt ostetud tarkvara puhul olema tarkvara CD-plaat või litsentsi kood. Kui neid ei ole, siis aitab nõustaja tasulise tarkvara installeerida ajutiseks kasutamiseks. Vabavaralise tarkvara hulka kuuluvad kontoritarkvara Open Office, erinevad viirustõrje programmid jne. Abistatakse ja juhendatakse ka programmide kasutamisel - meili saatmine ja kontoritarkvara kasutamine (Open Office või MS Office vms). Riistvara remonti ei teostata.

Vaata ka Keskraamatukogu koduleheküljel avaldatud teadet.