MTÜ Robootika annab teada:

Homme algab Tallinna Lennusadamas suurim laste ja noorte tehnoloogiüritus - FIRST(R) LEGO(R) League (FLL) Eesti finaal. Kahepäevasel võistlusel osaleb 20 parimat robootika-meeskonda Eestist ja 3 meeskonda Lätist, kokku üle 200 lapse. Ürituse avab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka.


"Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ei tööta ainult selle nimel, et Eesti e-lahendused oleksid maailma esirinnas, vaid panustab ka noorte IT- ja tehnoloogiaharidusse. Soovime lähiaastatel mitmekordistada tehnoloogiahuvihariduses osalevate õpilaste arvu ning selle kaudu arendada uut ja veel nutikamat põlvkonda, kes e-Eesti mainet edasi kannaks" kommenteeris robootikavõistluste tähtsust Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka.


Võistlejad osalevad autonoomse LEGO Mindstorms roboti ehitamisel ja programmeerimisel ning lisaks on igal aastal võistlusel ka teema, mida osalised uurima peavad. Sel aastal on ürituse teemaks "Looduse raev". Lapsed uurivad loodusõnnetusi nagu torme, maavärinaid ja laineid. Meeskonnad valivad välja kogukonna, keda loodusõnnetused võivad puudutada ning aitavad leida lahendusi, kuidas nende mõju leevendada või koguni vältida.


"Robotid on sageli need, mis lastele esmalt huvi pakuvad, kuid tegelikult saavad lapsed teadmisi ka teisest valdkondadest ning parandavad oma esinemis- ja suhtlusoskuseid," kommenteeris võistlust FLLi eestvedaja Heilo Altin MTÜ Robootikast. "Meile on kõige tähtsam, et lastel oleks tore ning ürituse võistlusmoment on teisejärguline," lisas Altin.


Võistluse parimad esindavad Eestit 28. maist - 31. maini Hispaanias toimuval Euroopa Avatud Turneel, kus 50-st riigist on esindatud rohkem kui 70 meeskonda. Ürituse raames annab oma eriauhinna välja USA Suursaatkond Eestis.


Üritust korraldab Eestis MTÜ Robootika. Ürituse suurtoetaja on Hasartmängumaksu nõukogu ning lisaks on oma panuse andnud Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, USA Suursaatkond Eestis, Vaata Maailma Sihtasutus, AHHAA Teaduskeskus, RoboMiku ning Büroomaailm, Saku Läte, Eformular, Kõu, A Le Coq, RoboMiku, Hinnavaatlus ja Salibar.


Rohkem infot ürituse kohta on võimalik leida aadressil: http://www.robootika.ee/fll/