8.–12. veebruaril ootavad Eesti Posti postikontorite külastajaid taas nõustajad, kes tutvustavad nii Eesti Posti kui teiste asutuste e-teenuseid ning õpetavad kasutama ID-kaarti ja Mobiil-IDd. Personaalne koolitus ja nõustamine on tasuta.

Projekti „Ole Kaasas!” nõustajad ootavad külastajaid Rakvere, Paide, Põltsamaa, Rannu, Antsla, Vastseliina postkontorites, samuti Tartus Anne postkontoris, Pärnus Ülejõe postkontoris ning Tallinnas Männiku ja Õismäe postkontorites.
„Nõustajad olid postkontorites ka jaanuaris ning klientide tagasiside oli igati positiivne. Kokku käis jaanuaris nõustamisel 800 inimest. Veebipõhine asjaajamine on kiire ja mugav – kodus diivanil istudes on Eesti Posti koduleheküljelt võimalik tellida perioodikat, filateeliatooteid, kujundada oma postmark, saata sõbrale kingitus või jälgida oma saadetise teekonda,” ütles postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult.

„Osalejad saavad nõu patsiendiportaali, tuludeklaratsiooni esitamise, ID-kaardi tarkvara installeerimise ning kõige muu osas, mida saab täna mugavalt internetis teha,” rääkis nõustamispunktide IT koolituskeskuse poolne projektijuht Tiia Vok.

Personaalse nõustamise läbimiseks tuleb varuda ca 15 minutit aega ning see toimub vastavalt soovile eesti või vene keeles. Praktilise koolituse läbimiseks tuleb kaasa võtta oma ID-kaart ja selle PIN-koodid. Juhul kui PIN-koodid on kadunud või ununenud, saab need kodakondsus- ja migratsioonibüroost (tasuta), SEB kontorist (30 krooni) või Swedbanki kontorist (kuni märtsi lõpuni tasuta).

„Kindlasti ei tasuks koolitust karta. Nõustamine on personaalne ning kohandatav vastavalt konkreetse inimese vajadusele. Oodatud on ka päris algajad arvutikasutajad, kellel on võimalik end koolitajate abiga registreerida põhjalikumale klassikoolitusele,” lisas Vok.

„Ole Kaasas!” on Vaata Maailma SA, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud projekt, mille eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ning tuua järgmise kolme aasta jooksul internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret. Koolitusi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist kolme miljoni krooniga. Täpsem info projekti kohta http://www.olekaasas.ee.

Lisainfo postkontoris toimuva nõustamise kohta www.post.ee/olekaasas.