Tänasest, 29. juunist algavad Pärnu linnas ja Pärnumaal tasuta internetikoolitused. Koolitusi pakutakse nii päris algajaile kui internetikasutajatele, kes soovivad rohkem teada ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamisest.

Esmaspäeval, 29. juunil alustab Pärnus tööd Ole Kaasas! mobiilne koolitusboks. Koolitusboksis on kõigil huvilistel võimalik läbida personaalne ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste lühikoolitus, samas jagatakse infot ka teiste Ole Kaasas! koolituste kohta ning registreeritakse huvilisi põhjalikumatele klassikoolitustele. Koolituse praktilise osa läbimiseks tuleb kaasa võtta oma ID-kaart ja selle PIN-koodid. Koolitusboks ootab külastajaid oma esimeses peatuspaigas Rüütli platsil huvilisi selle nädala esmaspäevast pühapäevani, 29. juunist 5. juulini iga päev kell 10.00 kuni 18.00. Boksi edasiste peatuspaikade kohta saab infot veebilehel www.olekaasas.ee ja infotelefonil 6 180 180. Koolitusboksis töötab neli Pärnu ja Pärnumaa koolitajat.

Inimestele, kes internetti veel ei kasuta, algavad klassikoolitused samuti 29. juunist. Klassikoolitusena on ka edasijõudnutel võimalik saada põhjalikumat ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste koolitust. Koolitusel osalemiseks tuleb oma soovist teada anda telefonil 6 180 180. Koolitusele saab registreeruda ka interneti teel www.olekaasas.ee lehel arvutioskaja abiga, näiteks Ole Kaasas! koolitusboksis. Praegu on Pärnus ja Pärnumaal registreerumiseks avatud ligi 100 suve jooksul toimuvat tasuta klassikoolitust.

Mai keskel Tallinnas alanud Ole Kaasas! koolitustel on tänaseks käinud üle 3000 inimese. Suve jooksul jõuavad koolitused Viljandi- ja Pärnumaale ning Narva, sügiseks ka mujale üle Eesti. Koolitused on osalejatele tasuta. Koolituse läbinutele pakutakse soodsa hinnaga arvuteid ja internetiühendust.

"Ole Kaasas!" on Vaata Maailma Sihtasutuse, Eesti Telekomi, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt. Projekti eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul.

"Ole Kaasas!" koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames.