"Ole Kaasas!" projekti tasuta internetikoolitused toimuvad nüüd ka Tartus. Koolitusi pakutakse nii päris algajaile kui internetikasutajatele, kes soovivad rohkem teada ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamisest.

Tartus alustas tööd "Ole Kaasas!" mobiilne koolitusboks. Koolitusboksis on kõigil huvilistel võimalik läbida personaalne ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste lühikoolitus, samas jagatakse infot ka teiste "Ole Kaasas!" koolituste kohta ning registreeritakse huvilisi põhjalikumatele klassikoolitustele. Koolituse praktilise osa läbimiseks tuleb kaasa võtta oma ID-kaart ja selle PIN-koodid. Koolitusboks ootab külastajaid sellel nädalal Eedeni keskuses SEB pangakontori vastas. Koolitusboks töötab iga päev kuni pühapäeva, 12. juulini kell 10.00 kuni 21.00. Boksi edasiste peatuspaikade kohta saab infot veebilehel www.olekaasas.ee ja infotelefonil 6 180 180.

Inimestele, kes internetti veel ei kasuta, algavad klassikoolitused alates homsest, 7. juulist. Klassikoolitusena on ka edasijõudnutel võimalik saada põhjalikumat ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste koolitust. Koolitusel osalemiseks tuleb oma soovist teada anda telefonil 6 180 180. Koolitusele saab registreeruda ka interneti teel www.olekaasas.ee lehel arvutioskaja abiga, näiteks Ole Kaasas! koolitusboksis. Hetkel on registreerumiseks avatud üle 20 eesti- ja venekeelse klassikoolituse.

Mai keskel Tallinnas alanud "Ole Kaasas!" koolitustel on tänaseks käinud ligi 4000 inimest. Koolitused on käimas enamikes maakondades üle Eesti. Koolitused on osalejatele tasuta. Koolituse läbinutele pakutakse soodsa hinnaga arvuteid ja internetiühendust. "Ole Kaasas!" koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames.

"Ole Kaasas!" on Vaata Maailma Sihtasutuse, Eesti Telekomi, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt. Projekti eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul.