Täna läbis Ole Kaasas! arvuti- ja internetikoolituse 40 000. inimene. Õnnelikuks arvutihuviliseks osutus Narva Kutseõppekeskusesse koolitusele tulnud 39-aastane bensiinijaama teenindaja Julia Zaboronok.

„Taolised koolitused on väga tänuväärsed, sest ilma arvuti ja internetita tänapäeval enam hästi hakkama ei saa. Olen uhke, et suudan nüüd oma ID-kaarti ka internetipangas käimiseks kasutada,“ ütles Zaboronok.

Ole Kaasas! on Vaata Maailma Sihtasutuse, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt. Ole Kaasas! tasuta koolitustel õpetatakse inimesi kasutama arvutit, internetti, ID-kaarti ja Mobiil-IDd ning erinevaid e-teenuseid. Alates 2010. aastast tutvustatakse muuhulgas ka Patsiendiportaali. Koolituse läbinutele pakuvad EMT ja Elion soodushinnaga arvutit ja internetti.

Projekti on kaasatud üle 200 koolitaja ning koolituskoha. Koolitused toimuvad üle Eesti veel kuni märtsi lõpuni.

Ole Kaasas! projekti raames toimuvad paralleelselt neli erinevas vormis arvuti ja interneti koolitusprogrammi. Suurima mahuga on neist klassikoolitused, kus osalenud juba ligikaudu 20 000 inimest. Ida-Virumaal toimuvad klassikoolitused Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, Illuka Põhikoolis, Narva Kutseõppekeskuses, Sillamäe Kutsekoolis, Sillamäe Eesti Põhikoolis, Ahtme Gümnaasiumis, Kohtla-Järve Slaavi Gümnaasiumis, Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumis, Kohtla-Järve Kesklinna Gümnaasiumis, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis, Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumis ja Avinurme Gümnaasiumis.

Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Ain Järve sõnul ei kasuta täna Eestis veel internetti ligi 300 tuhat elanikku.

„Uuringud näitavad, et 33 protsendil interneti mittekasutajatest puuduvad selleks oskused. Arvestades pidevalt lisanduvaid erinevaid e-teenuseid, on Ole Kaasas! projekti eesmärgiks aidata muuta e-maailm käepäraseks kõikidele meie elanikerühmadele ning vähendada seeläbi Eesti ühiskonna infokihistumist,“ kommenteeris Järv.

Koolitusprojekte kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames ligi 15,5 miljoni krooniga.