SA Jõhvi Haiglas käivitub IT-alane pilootprojekt, mille käigus kingitakse haiglale tahvelarvutid, et patsiendid saaksid kaasaegsete nutilahenduste abil mugavalt oma lähedastega ühenduses olla. Tahvelarvutite pidulik üleandmine toimub Jõhvi haiglas esmaspäeval 16. aprillil kell 11.00 ning sellele järgneb NutiAkadeemia nutiseadmete koolitus.  

Projekt on Eestis ainulaadne, sest nutiseadmete koolituse läbib haigla personal ja seal toimetavad tegevusteraapia juhendajad, kes saavad nutiteadmisi viia patsientideni. Koolituse jooksul õpitakse selgeks tahvelarvutite kasutamine, et patsientidel oleks võimalik oma lähedastega suhelda ning haigla töötajatel oleks võimalik neid seejuures parimal viisil toetada ning vajadusel juhendada.   

“Patsientide jaoks on tihtipeale kõige olulisem see, et olla mugavalt ja kiirelt oma lähedastega ühenduses. Nutiseadmed pakuvad selleks head võimalust. Projektile annab lisaväärtuse ka see, et lisaks seadmetele saavad hooldushaigla tegevusjuhendajad ja patsiendid võimaluse õppida, kuidas nutiseadme abil internetist infot leida, kuidas saata e-kirja või jagada fotosid,” avaldas Jõhvi haigla arendus-turundusjuht Ele-Riin Kullamaa.  

Projekti on ainulaadseks osaks Vaata Maailma SA koordineeritud NutiAkadeemia koolitus- ja nõustamisprojektist, mille eestvõttel toimuvad üle kogu Eesti tasuta individuaalsed nutinõustamised ja põhjalikumad koolitused ning -loengud, mida viivad läbi vabatahtlikud ja raamatukogude töötajad.

“Nutiseadmete kasutamine võimaldab oma lähedastega suhelda ka siis kui viibitakse ükteisest eemal. NutiAkadeemial on hea meel, et saame kodu ja perekonna Jõhvi hooldushaigla patsientidele pisut lähemale tuua. NutiAkadeemia koolitustel tutvutakse nutiseadmete kasutamise põhitõdedega ja seda õpetatakse tegema turvaliselt,” avaldas Vaata Maailma juht Kristi Kivilo. 

NutiAkadeemia projekti koordineerib Vaata Maailma SA koostöös Swedbank Eesti, SEB, Telia, Elisa, ja SK ID Solutions’iga.