Nädalavahetusel toimusid Ole Kaasas! projekti raames talgupäevad „Uus Algus“, kus 70 vabatahtlikku korrastas ligi 200 kasutatud arvutit ja monitori, et need abivajajatele annetada. Järgnevate nädalate jooksul jagatakse korrastatud arvutid ja monitorid laiali. Lisaks laekus nädalavahetusel projekti korraldajatele veel ligi 100 palvet arvuti saamiseks, mistõttu jätkatakse kasutatud arvutite kogumist.

„Nädalavahetusel laekus meile veel ligi 100 abipalvet arvuti saamiseks. Meile helistasid ja kirjutasid aktiivsed eakad, kellest paljudel on raskusi liikumisega, piiratud võimalustega endised lastekodulapsed, pered, kus kasvab kuni 7 last. Meie poole pöördusid ka valdade raamatukogud, noortekeskused ja teised asutused, kes soovivad täiendavate arvutitega oma piirkonna inimeste elu parandada,“ rääkis Vaata Maailma SA juht Kristi Kivilo. „Meil on nii hea meel, et meie sõnum on õigete inimesteni jõudnud ning loodame siiralt, et saame kõiki abivajajaid abistada,“ ütles Kivilo. „200 korda tehtud arvutiga saame päris paljusid aidata, kuid näha on, et peame kindlasti jätkama vanade arvutite kogumise, korrastamise ja annetamisega. Seega, kui reedel tegime üleskutse leida veel abivajajaid, siis nüüd otsime neid inimesi, ettevõtteid ja asutusi, kes tahaksid oma vanast arvutist loobuda,“ lisas Kivilo. Arvuti annetamise soovist saab märku anda kirjutades info@vaatamaailma.ee, posti teel aadresile Vaata Maailma SA, Lõõtsa 8, Tallinn 11415 või Ole Kaasas! Infotelefonil 6180 180.

Ligi 200 arvutit, monitori ja muud vajalikku seadet annetasid Elion, EMT, 3 Step IT, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Swedbank, SEB, Skype, Estonian Air ja Sertifitseerimiskeskus, tarkvaraga varustas arvutid Microsoft. Arvuteid korrastasid IT Kolledži tudengid, mitmete eelpool nimetatud ettevõtete töötajad ja teised vabatahtlikud.

Nädala lõpus korda tehtud arvutid annetatakse Eesti Suurperede Abistamise Seltsile, heategevuslikule fondile Saagu Valgus, Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühingule ning teistele väiksematele organisatsioonidele, kelle kaudu abistatakse neid, kellel ei ole võimalik endale arvutit soetada. Lisaks saavad arvuti omanikuks mitmed neist inimestest ja organisatsioonidest, kes nädalavahetusel endast märku andsid.

Uue Alguse projekti viiakse läbi Ole Kaasas projekti raames. Ole Kaasas! on Vaata Maailma Sihtasutuse, EMT ja Elioni poolt 2009. aasta kevadel algatatud inimeste internetti kaasamise projekt, mille eesmärk anda kolme aastaga arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul.

Täpsem informatsioon: www.olekaasas.ee

Lisainfo:

Kristi Kivilo

kristi@vaatamaailma.ee