Täna, 31. märtsil kell 17.00 algab Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis Ole Kaasas! projekti viimane klassikoolitus. Alates maist 2009 on EMT, Elioni, Microlinki, Vaata Maailma Sihtasutuse algatusel ning Euroopa Liidu kaasfinatseerimisel saanud tasuta arvuti- ja internetikoolitust ligi 54 000 inimest.

”Esimene Ole Kaasas! õppeaasta oli edukas - inimesed olid avatud uutele teadmistele, samuti oli tajutav huvi ning nõudlus interneti ja e-teenuste alaste koolituste järele,” ütles Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Ain Järv.

“Hetkel käib projekti kokkuvõtete tegemine ja järgmise etapi ettevalmistus,” sõnas Järv ning lisas: ”Plaanime projekti vahetulemusi esitleda aprilli lõpus.”

Ole Kaasas! projekti raames toimusid alates maist 2009 paralleelselt viis erinevat arvuti ja interneti koolitusprojekti. Ole Kaasas! esimese etapi koolitused paistsid silma oma mitmekesisuse ja ulatuse poolest. Kaasa lõi rohkem kui 300 koolitajat ja organisatsiooni erinevatest Eestimaa paikadest. Koolitused toimusid nii Kärdlast Narvani kui Tallinnast Võnnuni. Hetkel jääb kõigile huvilistele avatuks veel Ole Kaasas! veebikoolitus – www.olekaasas.ee/veebikoolitus.

Ole Kaasas! on Vaata Maailma Sihtasutuse, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt, mille keskseks osaks on arvuti- ja internetikoolitused. Ole Kaasas! esimesel õppeaastal õpiti alates internetist info leidmisest ning ID-kaardi elektroonilisest kasutamisest kuni digitaalallkirja andmiseni. Ole Kaasas! märgi all toimunud koolitusprojekte kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames ligi 15,5 miljoni krooniga. Koolitusi toetasid ka Swedbank ja SEB, koolitusi viisid läbi BCS Koolitus ja IT Koolitus.