Esmaspäeval, 27. augustil 2012 kohtus Vaata Maailma meeskond Demokeskuses delegatsiooniga Sloveeniast, Ypsilon Instituudist. Ypsiloni Insituudist olid Eestit külastamas Petra Kocjan, instituudi direktor, Ziga Vavpotic, programmi direktor ning Ursula Butkovic, kes on ametis projektijuhina. Ypsilon Insitute on 2009. aastal asutatud noorte mittetulundusühing, mille eesmärgiks on läbi erinevate valdkondade arendamise luua Sloveenias paremat homset.

Üheks instituudi seniseks suuremaks ja olulisemaks projektiks on 2011. aasta oktoobris läbi viidud vabatahtlike projekt Simbioz@, mis keskendus digitaalse kirjaoskuse tõstmisele Sloveenias. Ühe nädala jooksul toimusid tasuta töötoad 230 kohas kõikjal Sloveenias, milles ca 2400 vabatahtlikku õpetas arvutit kasutama üle 5700 eaka inimese. Õppenädal oli plaanitud ühekordse aktsioonina, aga projekti suure edu ning positiivse tagasiside tõttu otsustas meeskond üritust korrata.

Kohtumisel tutvustas Anna Piperal Demokeskusest põhjalikult e-Eestit, kõige suuremat elevust tekitas eestlaste X-tee lahendus. Seejärel said külalised ülevaate Vaata Maailma tegevustest, põhjalikumalt peatuti eelmisel aastal lõppenud Ole Kaasas! arvutikoolitusprojektil, mille käigus läbis algajate või edasijõudnute koolituse ca 100 000 inimest üle Eesti. Ypsiloni Instituut jagas ka omapoolseid materjale ja kogemusi õppenädala läbiviimisest ning tutvustas soovi viia Euroopa Parlamendi poolt Citizen of Europe auhinna saanud üritust läbi ka teistes riikides.

[caption id="attachment_801" align="alignnone" width="300" caption="Vaata Maailma ja Ypsilon Insituudi kohtumine Demokeskuses"]Vaata Maailma ja Ypsilon Insituudi kohtumine Demokeskuses[/caption]