Alates homsest, 8. oktoobrist on võimalik anda kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste raames oma elektrooniline ehk e-hääl. E-hääletaja peaks kontrollima, et tal on olemas kehtiv ID-kaart, selle PIN-koodid ning töötav ID-kaardi lugeja.

Kui ID-kaardi PIN-koodid on kadunud või ununenud, saab uued Kodakondsus- ja Migratsiooniameti büroost tasuta, teenustasu eest SEB või Swedbanki kontorist. ID-kaardi lugeja saab endale soetada samuti pangakontorist või kodutehnikapoest.

“Kutsume inimesi üles e-hääletama ja juba täna kontrollima, kas kõik vajalik e-hääle andmiseks on olemas. Kõigi e-hääletamise põhitõdedega on võimalik tutvuda ka üle Eesti toimuvatel Ole Kaasas! koolitustel,” ütles Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Ain Järv. “Sarnaselt valimisjaoskonnas hääletamisele tuleks e-hääl anda sellises ruumis või keskkonnas, kus on tagatud inimese privaatsus, oluline on ka turvaline arvuti,” lisas Järv.

Ole Kaasas! projekt pakub tasuta arvuti algkoolitust ning täiendkoolitust ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamiseks. Alates mai lõpust on koolituse läbinud üle 20 000 inimese. Lisaks klassikoolitustele jagavad ID-kaardi kasutamise alaseid teadmisi mööda Eestit liikuvad ja personaalseid lühikoolitusi pakkuvad koolitusboksid. Infot koolituste kohta saab telefonil 6 180 180 ja veebilehel www.olekaasas.ee.

Ole Kaasas! on Vaata Maailma Sihtasutuse poolt läbiviidav inimeste internetti kaasamise projekt, mille eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul. Koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekt saab teoks EMT, Elioni, MicroLinki, SEB ja Swedbanki toel.

Septembri lõpu seisuga on oma ID-kaarti elektrooniliselt kasutanud 256 577 inimest, mis on ligi 24% kõigist kehtiva ID-kaardi omanikest.

2005. aasta kohalike omavalitsuste valimistel andis e-hääle 9 317 inimest, 2007. aasta Riigikogu valimistel 30 275 ja 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel 58 669 inimest. E-hääletada saab perioodil 8. oktoober kell 9.00 kuni 14. oktoober kell 20.00 aadressil www.valimised.ee.