Täna, 27. juulil, startis tosinat Eesti maakonda hõlmavale koolitusreisile e-buss. E-buss on 10-kohaline internetiühendusega arvutiklass, mis sõidab projekti Ole Kaasas! raames üle Eesti, külastades kokku 49 valda. Koolitusbussis viiakse tänavu juulist septembrini toimuva koolitustuuri käigus läbi 195 tasuta ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamise koolitust.


Vaata Maailma Sihtasutuse projektijuht Piret Aro sõnul on e-buss üks kuuest tänavu käivituvast tasuta interneti ja ID-teenuste koolitusprojektist, mis viib need üha vajalikumaks muutuvad oskused erinevates Eesti valdades ja külades elavatele inimestele koju kätte.


Regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri sõnul on praeguseks Eesti internetiühendusega väga hästi kaetud ning suurem osa elanikkonnast on ka internetikasutajad, kuid e-teenuste kasutamisaktiivsus on kahjuks väga madal.


"Tegelikult on ju loodud terve hulk e-teenuseid, mis peaksid inimeste elu lihtsamaks muutma ja on internetiühenduse ning ID-kaardi abil kättesaadavad igas Eestimaa nurgas. Samas kipub olema nii, et suuremates kohtades on ka koolitusvõimalused suuremad ja väiksemates paikades ei ole abi alati käepärast, kuigi just seal võib internetist kõige rohkem abi olla nii riigiga suhtlemisel kui igapäevases asjaajamises. Selline koolitus on väga vajalik, et viia kasutajad ja teenused omavahel kokku kõikjal Eestis," ütles Kiisler tänasel koolitusbussi tutvustusüritusel.


Ole Kaasas! koolitusbussis on 10 internetiühenduses ID-kaardi lugejaga varustatud arvutitöökohta. E-bussis väljastatakse soovijatele vajadusel tasuta ka uued ID-kaardi PIN-koodid. Koolitused toimuvad nii eesti kui vene keeles.


E-bussi tänasel esitlusel osalesid regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, EMT juhatuse liige Piret Mürk-Dubot ja BCS Koolituse juhataja Urve Mets.


E-bussi projekti teostusesse on oma panuse andnud Vaata Maailma Sihtasutus, EMT, Elion, BCS Koolitus, IT Koolitus, Swedbank, SEB, Mulgi Reisid, Eesti Energia ja Tallinna Sadam. Projekt teostatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasrahastusel.


Ole Kaasas! on Eesti Telekom Grupi (EMT, Elion, MicroLink) ja Vaata Maailma SA poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projekt. Projekti eesmärk on korraldada arvutialane baas- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul.


Koolitusbussi esialgset marsruuti saab vaadata aadressilt
http://www.olekaasas.ee/koolitused/ebuss/