Vaata Maailma Sihtasutuse pressiteade 21.01.2008:
Vaata Maailma Sihtasutusel on käimas kampaania, mille käigus saab ID-kaardi või Mobiil-ID'ga digitaalallkirja andes võita auhindu.

“Meie loosis osaledes on inimesel kaks võitu – ühest küljest võib ta võita auhindu, kuid veelgi olulisemaks võiduks saab lugeda seda, et inimene õpib end internetis kaitstma. Aina enam oleme olnud tunnistajateks juhtumitele, kus häkkerid saavutavad kontrolli pahaaimamatute arvutikasutajate pangakontode üle. Tänase päeva seisuga võib rõõmuga tõdeda, et ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutajad on nendele rünnetele olnud immuunsed. Meie kutsume oma loosiga inimesi üles kasutama oma ID-kaarti või Mobiil-ID'd,â€? ütles Vaata Maailma Sihtasutuse projektijuht Mart Parve.

Vaata Maailma Sihtasutuse turvalise loosi teine vaheloosimine oli reedel, 18. jaanuaril, välja loositi 4 mobiiltelefoni.

Kõik soovijad saavad loosis osaleda kuni 1. veebruarini, selleks tuleb anda loositingimustega nõustumist kinnitav digitaalallkiri lehel www.arvutikaitse.ee/loos. Kõigi osalejate vahel loositakse 6. veebruaril välja 4 mobiiltelefoni ning peaauhinnad – 30 000 krooni reisiraha ja 3 sülearvutit. Kampaaniat toetavad auhindadega EMT, IT-Grupp ja Bookinghouse.net.

Arvutikaitse 2009 on Vaata Maailma sihtasutuse projekt, mille eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.

Arvutikaitse 2009 algse koostöölepingu sõlmisid 2006. aasta mais Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT, Elion ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium riigi esindajana. Tänaseks on koostöölepinguga veel liitunud Maksu- ja Tolliamet, eKool, Eesti Energia, Krediidipank, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Nordea pank, Sertifitseerimiskeskus, Tele 2 ja Sampo pank.