Vaata Maailma SA korraldab koos partneritega 23.-24. septembril kasutatud arvutite korrastamise talgupäevad. Otsime ettevõtteid, kellel on võimalus annetada heategevuseks arvuteid ja/või LCD-monitore.

Heategevusliku Uue Alguse projekti käigus kogume ettevõtetelt kasutatud arvuteid, teeme need vabatahtlike abil korda, installeerime Eesti Infotehnoloogia Kolledži abil ning Microsofti toel tarkvara. Arvutid jagame erinevate organisatsioonide (Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühing, Lastekaitse Liit ja Eesti Suurperede Abistamise Selts) kaudu abivajajatele.

Arvutitele paigaldatakse Windows XP operatsoonisüsteem, mistõttu peavad arvutid (sh sülearvutid) vastama minimaalselt järgmistele nõudmistele:

  • Protsessor: minimaalselt 800 MHz või Pentium III klassi protsessor

  • Mälu: vähemalt 256 MB RAM

  • Kõvaketas: vähemalt 20GB

  • Soovitatav CD seadme olemasolu

  • vähemalt 2 USB pesa


Oodatud on lauaarvutid ja äriklassi sülearvutid.

Lisaks vajame arvutite juurde LCD monitore (vähemalt 15 tolli).

Kui teil on võimalik selliseid laua- või sülearvuteid ja/või monitore annetada, siis andke meile oma soovist teada e-posti aadressil info[A]olekaasas.ee või telefonil 5182690 Heldi Raudsepp.

Uue Alguse projekt saab teoks tänu Vaata Maailma headele partneritele: EMT, Elion, Microsoft, 3StepIT, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Swedbank, SEB ja Skype.

2009. aasta kevadel toimunud Uue Alguse projekti käigus jagasime abivajajatele üle 250 kasutatud arvuti. Rohkem infot leiad siit.