Alates 18. maist algavad „Ole Kaasas!" projekti raames tasuta arvuti algõppe koolitused Tallinnas, täiendkoolitused algavad 26. maist. Koolitustele on veel vabu kohti, millele saab registreeruda telefonil 6 180 180.

Alates 18. maist toimuvatel algkoolitustel antakse ülevaade arvutist ja internetist (4 akadeemilist tundi) ning koolituse läbijad saavad esimesed interneti- ja e-posti kasutamise kogemused.

Täiendkoolitusel (4 akadeemilist tundi) käsitletakse arvutiturvalisuse temaatikat: millised riskid ja ohud valitsevad internetis. Ühtlasi tutvustatakse ID-kaardi kasutamisvõimalusi - mida saab ID-kaardiga teha, mida on selleks vaja ning millised on võimalikud kasutamisprobleemid. Räägitakse ka Mobiil-IDst ja selle kasutusvõimalustest, dokumentide digitaalsest allkirjastamisest ning avalikest ja ettevõtete e-teenustest.

Koolitused toimuvad Tallinna munitsipaalkoolide arvutiklassides ja ainult eelregistreerimisega. Koolitustele saab registreeruda telefonil 6 180 180, samuti kodulehel www.olekaasas.ee ning Tallinna Linnavalitsuse ja linnaosavalitsuste teenindussaalides.

Inimestega, kes on end huvilisena juba registreerinud, võtakse lähiajal ühendust. Mais toimuvatel koolitusel osaleda soovijad võivad sobiva koolituse kokkuleppimiseks helistada 6 180 180 juba täna.

„Ole Kaasas!" on Vaata Maailma SA ja Eesti Telekom Grupi (EMT, Elion, Microlink) poolt algatatud inimeste infoühiskonda kaasamise projekt. Projekti eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva kolme aasta jooksul. Tänaseks on koolitusel osalemise huvi üles näidanud ligi 5 000 inimest. Koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.