Edastame info healt koostööpartnerilt Targa Töö Ühingult:

2012. aasta alguses astus Targa Töö Ühing (endise nimega Eesti Kaugtöö Ühing) erinevates Euroopa riikides avatud internetipunkte ja kaugtöökeskusi ühendava organisatsiooni Telecentre Europe liikmeks. Targa töö ühing koondab targalt töötamise entusiaste ja maapiirkondades ning väiksemates linnades tegutsevaid tööhõivele, hariduse kättesaadavusele, kogukonna kaasamisele suunatud keskusi Eestis.

26.-30. märtsil korraldab Telecentre Europe üle-euroopalise kampaania Get Online Week, mille keskmes on oskuslik arvuti ja interneti kasutamine. Eraldi tähelepanu all on noored ja nende e-oskused. Noored on küll julged ja aktiivsed Interneti kasutajad, kuid peamiselt kasutatakse seda mängimiseks, suhtlemiseks ja meelelahutuseks, vähem enese arendamiseks ja ettevalmistavateks tegevusteks.tööturul hakkama saamiseks.

Eesti poolseks Get Online Week kampaania  partneriks on Targa Töö Ühing. Tahame kampaania käigus tekitada noortes huvi internetis leiduvate õppimis- ja enesearendamise võimaluste vastu ning teadvustada laiemate ja rohkem tööga seotud e-oskuste olulisust. Samuti avame diskussiooni lastevanemate seas, et tõsta teadlikkust arvuti- ja interneti kasutamise positiivsetest ja negatiivsetest mõjudest laste ja noorte arengule.

Teiseks oluliseks sõnumiks on, et kvaliteetse interneti levik on oluline võimalus maapiirkondade ja väiksemate linnade jaoks - läbi selle on võimalik tuua head haridust ja kõrgema lisandväärtusega töid piirkonda ning läbi e-oskuste arendamise parandada ka teenuste kättesaadavust.

Nädala raames on kavas kaasata võimalikult palju noori Facebooki-küsitluse täitmisse, millega püüame välja selgitada nende tegelikke interneti kasutamise oskusi, samuti toimuvad temaatilised üritused mitmes Eesti maakonnas.

Esimene üritus Get Online Week raames toimub Sänna kultuurimõisas juba järgmisel nädalal. Kuigi vanusepiirangut ei ole, ootame üritusele just nooremaid mänguhuvilisi. Seega on info ka levitamiseks. Jälgi meie tegevusi ka FaceBooki lehel (kliki Meeldib) või meie kodulehel www.smartwork.ee.

NB! Osavõtuks on vaja ennast eelnevalt kirja panna, vt allpool.

Arvutiöö noortele „GetOnline“

Sänna Kultuurimõisas
20. märtsil kell 19.00 - 07.00
Ajakava:

19.00 vestlusring mängude loomisest ja arvutimängude tulevikust. Juhendab Edvin Aedma.

Edvin Aedma on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat (BA) ja tõlkimist (MA) ning täiendavalt vahetusüliõpilasena Voroneži ja West Virginia ülikoolides. Igapäevaselt tegeleb ta tõlkimise, turundamise ja arvutimängude loomisega. Aedma on enda sõnul iseõppija, kes õpetab nüüd Tartu ülikoolis ja Balti Filmi- ja Meediakoolis arvutimängude tegemist.
Edvin räägib kohalviibijatele mängude loomisest ning sellest, milline saab olema arvutimängude tulevik.


20.00 ettekanne nutitelefonidest, tahvelarvutitest ja mida toob kaasa uute tehnoloogiate levik maailmas. Juhendab Wifi entusiast Veljo Haamer (wifi.ee)

21.00 Mängude öö
Mängitakse LAN võrgus erinevaid mänge

Õhtu jooksul saab koha peal proovida:

  • Kinetic X-box´i (suurel ekraanil)

  • Tahvelarvuteid (IOS ja Android süsteemis)

  • Nutitelefone (IOS ja Android süsteemis)


Kaasa võtta:


  • Oma arvuti (koha peal on olemas 7 arvutit neile, kel pole võimalik oma arvutit kaasa võtta)

  • Vanema kirjalik nõusolek, kui oled alla 16 aasta vana


Suupisted ja karastusjoogid!

Üritus on tasuta!
Vajalik on eelnev registreerimine, kuna kohtade arv on piiratud.
Info ja registreerimine: weouyou@gmail.com või 56474448 (Hindrek Vou)

Sänna Kultuurimõis
Sänna, Rõuge vald
Võrumaa
www.kultuurimois.kultuuritehas.ee
555 88 929

Info edastas:
Kadri Seeder
Targa töö ühing
5093039
kadri@smartwork.ee